Sekačky

Aktuální akce u Manfildu (správně piš Mountfield): Posezónní slevy 40–80% na celý sortiment včetně sekaček. Např. oblíbený model bezínové pojezdové sekačky MTF 4820 s kvalitním motorem Briggs&Stratton v akční sadě s motorovým olejem, kanystrem a náhradním nožem jen za 8950 Kč z původní 15742 Kč! A to včetně všech nadstandartních služeb Manfildu jako je 7 let záruka, posezónní servis zdarma a doprava až na zahradu také zdarma.

Každý kdo vlastní rodinný dům či zahradu to moc dobře zná. Nádherný čerstvě posekaný trávník jako z katalogu, na který je zkrátka radost se koukat a který jako by vybízel se na něj natáhnout a pustit starosti všedního dne na chvíli za hlavu. Jenže té práce! Aby si trávník udržel svou plnost a krásu je nutné ho v sezóně sekat alespoň každých 7–10 dní. Potom nám pořádná a kvalitní sekačka může být velkým pomocníkem a ušetřit spoustu času. Rozhodně se na ní tedy nevyplatí šetřit. Naprostou nutností je pak vhodně zvolit typ sekačky nejen podle udržované plochy, ale také podle druhu terénu nebo možnosti zapojení do elektrické sítě. Na malé rovné plochy vystačíme s elektrickou či strunovou sekačkou zatímco na větší už je potřeba benzínová sekačka nebo rovnou zahradní traktůrek.

Typy sekaček:

  • Rotační sekačky: Rotační sekačky patří asi k nejznámějším typům sekaček. Jejich použití je takřka univerzální hodí se jak na menší tak i větší plochy trávníku. Proto jsou rotační sekačky vůbec nejpoužívanějším typem sekaček u rodinných domků nebo zahrádkách. Terén samozřejmě nesmí být příliš naročný, překážky jako například kameny je nutné objet. Trávu kosí horizontálně rotující nůž. Podle druhu pohonu je můžeme rozdělit na elektrické nebo benzínové. Dále na ty s pojezdem a bez pojezdu. Obecně platí, že elektrické sekačky jsou vhodné spíše na menší trávník na rovné ploše. Výhodná je i cena, která je oproti těm bezínovým značně nižší. Naproti tomu benzínové sekačky jsou ideální na střední a větší plochy nebo zkrátka tam, kde není přívod elektrické energie. Dokáží snadno posekat i vzrostlejší a hustší trávník a ty s pojezdem jsou vhodné i do svažitého terénu. Jen pro ty, kteří třeba kupují sekačku poprvé, pojezd znamená, že motor pohání sekačku přibližně rychlostí běžné chůze kupředu, takže není nutné ji silou tlačit. Pamatujte, že do rozlehlejšího svažítého terénu i s mírným sklonem se vždy vyplatí si za pojezd připlatit. Táhnout 30kg+ do kopce dokáže unavit opravdu každého. Totéž platí i při hustším, déle neudržovaném porostu. Některé modely hlavně benzínových rotačních sekaček umožňují i mulčování.
  • Strunové sekačky: Strunové sekačky využívají k sečení trávy nataženou strunu. Jsou vhodné především na menší zkrášlování trávíku hlavně tam, kam se běžná sekačka nedostane. Například na dosečení trávy poblíž záhonů, obrubníků, stromů a keřů, skalek a také podél plotů nebo zídek. Strunové sekačky bývají nejčastěji elektrické, lze ale sehnat i aku sekačky na baterii. Ty je nutno před sečením pravidelně dobíjet z elektrické sítě. Podle naší zkušenosti vydrží aku sekačky sekat s rozumnou silou kolem 30–40 minut. Jak baterie dochází postupně totiž slábne i jejich výkon. Pokud plánujete využívat strunovou sekačku jen na posečení malých ploch kolem domu, jako doplněk velké rotační sekačky, výkon 300W je nejmenší rozumné minimum. Při koupi také doporučujeme se dívat po strunových sekačka s poloautomatickým navíjením struny, tzv. systémem Tap & Go, uváděným někdy též jako T&G. Ten totiž dokáže při výměně struny ušetřit značné množství času a úsílí.

Tagy: manfild sekačky, mountfield sekačky, mountfild sekačky, monfild sekačky, monfield sekačky, maunfield sekačky, mauntfield sekačky, mounfild sekačky, mounfield sekačky