Křovinořezy

Křovinořez je univerzální pomocník na každou zahradu, kde dokáže nahradit ještě před pár desítkami let hojně používanou kosu. A nejenom to. Hravě si poradí i s posekáním husté vysoké trávy zarostlé křovinami a s vyžíněním ostatních náletových dřevin. Na rozdíl od sekaček se uplatní v každém terénu, takže můžeme posekat i přikopy, špatně přístupné svahy nebo zanedbanou louku. Dobrý křovinořez zvládne jak težkou práci v hustém porostu, tak i jen drobnou úpravu travního porostu kolem stromů, záhonů, na skalce nebo podél cest. A právě pro své všestranné použití, kdy dokáže zastat práci rotační a strunové sekačky (ba dokonce i bubnové) a to v každém terénu a ještě k tomu si poradí i s křovinami a menšimi dřevinami, na něj nedá mnoho lidí dopustit.

Křovinořezy k sečení trávy využívají především strunové hlavy. Struna však na rozdíl od rotační sekačky s nabroušenými noži trávu neseká, ale spíše trhá. Na pravidelnou údržbu větších ploch trávy na rovném terénu se proto stále více hodí spíše rotační sekačka. Většina křovinořezů je také dodávána s naostřenými ocelovými kotouči. Ty se vymění za strunovou hlavu a pak slouží k sekání menších dřevin a keřových porostů. Kvalitní křovinořezy dokáží posekat dřeviny až do průměru kmene přibližně 14 cm.

Tagy: manfild křovinořezy, mounfild křovinořezy, mountfield křovinořezy, mountfild křovinořezy, monfild křovinořezy, monfield křovinořezy, mauntfield křovinořezy, maunfield křovinořezy, mounfield křovinořezy